Sıkça Sorulan Sorular ( SSS )

1-      BA-BS Mutabakatı nedir?

Mükelleflerin "Mal ve Hizmet Alımlarına İlişkin Bildirim Formu (Form BA)" ve "Mal ve Hizmet Satışlarına İlişkin Bildirim Formu (Form BS)" verilerini vergi dairesine göndermeden önce karşı taraf ile mutabakat yapmalarıdır.

2-      FMCG nedir?

Fmcg, "Fast manufactured consumer goods" kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe'de "Hızlı tüketim mamulleri(ürünleri)" anlamına gelmektedir. Bu sektörü tanımlamak için kullanılan bir kısaltmadır.

3-      Outlook E-Posta nedir?

Şirket çalışanlarının ofiste dışındayken kullandıkları çevrimiçi bir platformdur. Şirketimiz v2 olarak Exchange sistemi benimsemiş ve 2015 Mayıs ayı itibariyle kullanıma açılmıştır. Sisteme giriş yaparken kullanıcı adınızın başına MERCANAS yazmayı unutmamalısınız.

4-      Outlook Express kullanımın da güvenlik hatası alıyorum. Sebebi nedir?

Şirketimiz sunucuyu 2. Şirket tarafından, sunucu şirketimiz de güvenlik sertifikasını 3. Şirket tarafından sağlamaktadır. Bu nedenle kullanmış olduğunuz tarayıcınız aslında bizim adımıza vekâlet etmesi gereken sertifikayı bir başkasınınmış gibi algıladığından dolayı böyle bir uyarı alınmaktadır. Herhangi bir sorun teşkil etmediğinden uyarıya Evet şeklinde cevap vererek devam etmelisiniz aksi halde bağlantı hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu içerik 24.05.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 8314 kez okundu.
Mercan Şirketler Topluluğu
1964 - 2024